Şartlar ve Koşullar

Kullanım Koşulları ve Şartları

 

1. Genel


1.1. Bu web sitesi ("Site"), Sports Events 365 Ltd.'ye ve tamamen sahip olduğu alt kuruluşu Ticketingo Limited'e ("Şirket") aittir ve bu Şirket tarafından işletilmektedir.


1.2.Tekil sayıyı ifade eden kelimeler, kelimeler çoğul sayıyı içerecek ve bunun tam tersi de geçerli olacaktır. Eril cinsiyeti ifade eden kelimeler, dişil cinsiyeti de kapsayacaktır. Şahıs anlamına gelen kelimeler, kurumları, ortaklıkları ve diğer tüzel kişileri de ifade edecektir.


1.3. Bu şartlar ve koşullardaki başlıklara, referans kolaylığı açısından yer verilmiştir ve “Şartlar ve Koşullar”ın yorumlanmasını etkilemeyecektir.

Aşağıdaki Kullanım Koşulları ve Şartları ("Şartlar"), Sitede ve Şirket tarafından size gönderilen e-postalarda   verilen tüm bilgiler ile birlikte, sizinle Şirket arasındaki, bu Siteye ve Şirket tarafından verilen hizmetlere erişim ve bunların kullanımı ile ilgili tüm yasal sözleşmeyi oluşturmaktadır (Sözleşme). Bu Siteye girerek, tarama yaparak ve / veya kullanarak, bu Şartlar ve Koşullar da dahil olmak üzere Sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve bu Sözleşme ile bağlanmış bulunduğunuzu bildiğinizi ve geçerli tüm yasalara ve yönetmeliklere uymayı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız bu Siteyi kullanmayınız.


1.4. Burada, işbu Siteyi kullanmak için yasal yaşta olduğunuzu ve yasal olarak yetkin ve yetkili olduğunuzu teyit ediyorsunuz.


1.5. Bu Siteyi kullanmanızın bir şartı olarak, bu Siteyi, yasalara aykırı şekilde veya bu Şartlar tarafından yasaklanmış herhangi bir amaçla kullanmamayı taahhüt ediyorsunuz. Bu Siteyi, herhangi bir Şirket sunucusuna bağlı olan herhangi bir sunucuya veya ağa zarar verecek, devre dışı bırakacak, aşırı yük altına alacak veya zayıflatabilecek herhangi bir şekilde kullanamaz veya başka herhangi bir kişinin bu Sitedeyi kullanmasına veya bu Siteden yararlanmasına müdahale edemezsiniz.


 2. Bu Sitede yayınlanan bilgiler


2.1. Bu Sitede sunulan içerik ve bilgilerin hepsi, özellikle de bilet fiyatları ve etkinlik tarihleri güncellenebilir ve değişebilir.


2.2. Bu Site, etkinliklerin tarih ve saatleri ile sınırlı olmaksızın, Şirket'in sahip olmadığı ve / veya kontrol etmediği bilgileri içerebilir ve sunabilir. Örneğin, spor karşılaşmalarının tarihlerini yayınlarken, Şirket tamamen üçüncü taraflar tarafından sağlanan bilgilere bağımlıdır.


Bu nedenle, bu Siteden yayınlanan tüm üçüncü taraf bilgilerini doğrulamanız gerekmektedir. Şirket, doğru bilgileri yayınlamak için büyük çabalar sarf eder, ancak herhangi bir üçüncü tarafın sağladığı bilgilerden sorumlu tutulamaz ve kendiniz bağımsız olarak teyit etmeden bu verilere güvenemezsiniz.


2.3.Bazı durumlarda, genellikle ABD'de düzenlenen bazı etkinliklerde (http://tickets4usa.sportsevents365.com), Motor sporları etkinliklerinde (http://gootickets.com), ve otel rezervasyonlarında, Site, kullanıcıyı, ortak markalı harici bir web sitesine yönlendirir ("Ortak markalı Web Siteleri”). İlgili mal veya hizmetlerin ödemesi ve teslimatı ve bu tür işlemlerle ilgili diğer şartlar, koşullar, garantiler veya temsiller de dahil olmak üzere Ortak Markalı Web Siteleri ile yazışmalarınız veya ticari ilişkileriniz yalnızca sizinle bu siteler arasındadır. Şirket, bu sitelerin içeriğinden ve ayrıca bu tür bir alışveriş veya işlem sonucunda meydana gelen herhangi bir kayıp ya da zarardan sorumlu veya yükümlü değildir.


3. Site aracılığı ile yapılan Satınalmalar


3.1. Sipariş Verme


3.1.1 Şirketin, satınalma işleminizi işleme alması ve tamamlaması için gerekli olabilecek tüm bilgileri, herhangi bir kısıtlama olmaksızın pasaportunuzun kopyası, ek bilgiler ve belgeler de dahil olmak üzere, gerektiği ölçüde vermeyi kabul ediyorsunuz.


3.1.2. Siparişinizi ("Sipariş") Sitede "gönder" butonuna tıklayarak verdikten sonra, Sipariş, onay için ve işleme alınmak üzere Sirkete devredilecektir. Siparişin onaylanma tarihinden itibaren, Sipariş, Şirket'in yazılı izni olmaksızın sizin tarafınızdan değiştirilemez ve / veya iptal edilemez. Siparişi verdikten sonra 1 iş günü içinde teyit e-postasını veya biletler teyit edilemiyorsa bu konudaki tebligatı alırsınız.


3.1.3. Siteden siparişinizi verip kredi kartı bilgilerinizi verdiğinizde, şirketin kredi limitinizi bloke edeceğini ve daha sonra (siparişiniz onaylandıktan sonra) gerekli tutarı kredi kartınızdan çekeceğini kabul etmiş olursunuz. Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı firması tarafından onaylandıktan ve sipariş edilen biletler mevcut olması şartıyla, siparişiniz işleme alınacaktır.

3.2. Fiyat Politikası

Şirket, siparişinizi teyit ettiği tarihte Web Sitesinde görünen bedeli size fatura edecektir. Yukarıda belirtilen şartları ihlal etmemek kaydıyla, Şirket önceden haber vermeksizin Sitede görünen kalemlerin ve / veya hizmetlerin fiyatlarını herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar.


Şirket, biletlerin mevcudiyetinin ve fiyatının, piyasa arz ve talebi tarafından belirlendiği ve değiştiği ikinci el piyasasında faaliyet göstermektedir. Bu nedenle, bazı etkinliklerde (çoğunlukla yüksek profilli ya da biletlerin tükenmiş olduğu etkinliklerde), biletlerin satış fiyatının, görünür değerinden (biletin üzerine basılan değerden) daha yüksek olması beklenebilir.


Siteden Sipariş vermekle, sipariş ettiğiniz biletlerin fiyatının kendi fiyatından yüksek olabileceğini kabul etmiş olursunuz.


 3.3. Ödeme Şekli 

Diğer ödeme araçları Şirket tarafından önceden onaylanmadıkça, Siparişin ödemesi, yasal kredi kartı şirketlerinden biri tarafından onaylanan geçerli bir kredi kartı ile gerçekleştirilecektir.


 3.4. Bilet Teslimatı


3.4.1. Biletleri doğru ve zamanında teslim etmek için Şirket tarafından makul bir şekilde istenen doğru teslimat adresini ve diğer ayrıntıları Şirkete sunmakla yükümlüsünüz. Etkinliğin tarihinden en geç bir hafta önce Şirkete nihai teslimat bilgilerini veya bu konuda olan herhangi bir değişikliği bildirmekle yükümlüsünüz.


3.4.2 Siparişi verirken veya daha sonra herhangi bir noktada yanlış detaylar vermenizden dolayı, teyit edilen biletlerin uygun şekilde teslim edilememesinden Şirket sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, biletin tam fiyatı ve ayrıca kargo ücreti tarafınıza yansıtılacaktır. Lütfen dikkatli olunuz ve doğru ve güncellenmiş ayrıntıları doldurunuz. Önemli Not: Sahte kişisel bilgilerin gönderilmesi kesinlikle yasal olarak yasaktır.


3.4.3. Teslim edilen biletleri kabul etmediyseniz veya teslim almadıysanız, şirket sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, biletler teslim edilmiş sayılır ve teslimat ücretleri de dahil olmak üzere Siparişin tam tutarı tarafınıza yansıtılır.


3.4.4. Teyit edilmiş biletler, müşterinin önceden verdiği adresine gereğince teslim edildiği halde, biletlerin alıcısı tarafından müşteriye teslim edilmemesi halinde, örneğin, biletlerin, müşterinin otel / bina resepsiyonuna teslim edilmesi, ancak otelin biletleri müşteriye iletmemesi nedeniyle müşterinin biletleri alamaması halinde Şirket sorumlu tutulamaz.


3.4.5 -Geç varışlar - Müşteri, kendi verdiği teslim adresine etkinlik günü ulaşırsa, o gün sabah 09:00'a kadar biletlerin otel/bina adresine düzgün bir şekilde teslim edildiğini doğrulamalıdır. Biletlerin tesliminde bir sorun varsa, müşterinin Şirketi derhal ve saat 12: 00'e kadar bilgilendirmesi gerekir. Müşteri, yukarıda belirtilen yönergeleri takip etmediyse, Şirket doğrulanmamış biletlerin sorumluluğunu üstlenmez. 


3.4.6 Şirket, gerekirse, biletlerin teslimat yöntemini değiştirme hakkını saklı tutar (örneğin, otel teslimatından, teslim noktasında teslimata). Bu durumda, tarafınıza zamanında bilgi verilecektir. Bu, Şirketin sözleşmeyi ihlali anlamına gelmez.


4. Bir Siparişin İptal Edilmesi


4.1. Siparişlerin tamamı bağlayıcıdır ve şirketin önceden yazılı izni alınmaksızın iptal edilemez.


Siparişle ilgili herhangi bir sorunun olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçin. Yardımcı olabilmek için elimizden gelen herşeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz..


5. Özel Hükümler ve Yükümlülük


5.1.Şirket, Şirketin kasıtlı bir hatasından dolayı olmadığı sürece, herhangi bir etkinliğe girişinizin kabul edilmemesinden sorumlu tutulamaz.


5.2. Seyahatinizin ve etkinliğe katılımınızın riski size aittir. Şirket, etkinliğe gelirken veya giderken, veya etkinlik sırasında maruz kalabileceğiniz hasarlandan sorumlu tutulamaz. 


5.3. Doğru tarihleri, etkinliklerin başlama saatlerini, ve teslimat ve teslim alma detaylarını almaktan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Lütfen, Avrupa futbol liglerinin maç tarihlerinin, Sipariş verildiği sırada kesinleşmiş olmayabileceğini unutmayınız. Bu tamamen kontrolümüz dışındadır ve organizatörler ve yayın haklarına sahip taraflar tarafından belirlenir. Bu nedenle, rezervasyonunuzu yaparken, ilgilendiğiniz maçın sitemizde "Kesin Değil" olarak belirtilip belirtilmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Şayet öyle belirtilmişse, olası zaman aralıklarını belirten bilgilendirme notuna bakınız ve buna göre yolculuğunuzu planlayınız.


5.4. Şirketin ihmalkar veya kasıtlı bir hareketi veya kusurundan dolayı olmadığı sürece, kaybolan, çalınan veya hasar gören biletler yerine yeni bilet verilmeyecektir ve Şirket bundan dolayı sorumlu tutulamaz.


5.5. Yukarıda belirtilen koşulların ihlal edilmemesi kaydıyla, Şirketin teyit edilmiş biletleri veya uygun biletleri kendisine atfedilen sebeplerden dolayı teslim edemediği nadir durumlarda, Şirket'in tek borç ve yükümlülüğü, satın alınan bilet fiyatlarının en fazla % 150'sinin geri ödenmesiyle sınırlı olacaktır. Bu yükümlülük, aşağıdaki Bölüm 5.6'ya tam uyum sağlanması durumunda geçerlidir.


5.6. Nadiren de olsa, biletlerle ilgili olarak, geç teslimat, teyit edilenlerden farklı bir bilet kategorisinin teslim edilmesi, stadyuma girişte sorunlar veya başka herhangi bir zorluk ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi nadir durumlarda, DERHAL acil destek numaralarımız + 353-1-526-2839 ve + 34-93-1846750 ile temasa geçmelisiniz. Şirket, her türlü beklenmedik meseleyi ele almak ve çözmek için çok çaba harcar ve yatırım yapar. Şirket, bu bölüm uyarınca usulüne uygun olarak bildirilmeyen   herhangi bir sorundan veya bildirilip uygun şekilde çözümlenmiş herhangi bir sorundan dolayı sorumlu tutulamaz.

Bununla birlikte, Şirket, rapor edilmiş ve çözülmüş bir problemden dolayı sorumluluk kabul etmez. Buna ek olarak, acil müşteri destek hattına başvurmanın size otomatik olarak tazminat hakkı (kısmen veya tamamen) vermediğini lütfen unutmayınız.


5.7. Şirket, burada belirtilen biletlerin kayıtlı alıcısı olan size karşı yükümlülükleri dışında, satın alınan biletleri kullanan herhangi bir üçüncü şahsa karşı herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk üstlenmeyecektir.


5.8. Mücbir Sebep: Müşteri, bir etkinliğe, olumsuz hava koşulları, grevler, ayaklanmalar, yetkili makamlar ve / veya organizatörler tarafından verilen karar, savaş, terör saldırıları, v.b. gibi şirketin kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı erişemez veya katılamaz ve / veya etkinlik iptal edilir veya ertelenirse, Şirket yükümlü ve sorumlu tutulamaz.


5.9. Teyit edilenlerden daha kötü bir kategoride olan bir biletin tarafınıza ulaştığı nadir durumlarda, Şirket size, teyit tarihinde Sitede yayınlanan bilet fiyatlarına göre farkı ödeyecektir. Şirketin belirli bir takımın taraftarlarına ayrılan bölümde teyit ettiği ancak rakip takımın bölümünde bilet gönderdiği ender rastlanan olaylarda, her bir vakanın özel koşullarına göre,   Şirketin takdirine bağlı olarak,% 5 -% 25 oranında bir miktar iade ödemesi yapılacaktır.


5.10 Aksi özellikle belirtilmediği sürece,(örneğin, Biletler, Sitede Tek bilet olarak tanımlanmış olması durumunda) şirket müşterilerini çift olarak oturtmak zorundadır. Bazı stadyumlarda (özellikle Barselona'daki "Camp Nou"), bitişik ikili oturmanın, diyagonal veya dikey bitişik koltukları da içerdiğini lütfen unutmayınız.Şirket tarafından yan yana koltukların temin edilemediği nadir durumlarda, koltuklar arasındaki mesafeye bağlı olarak, ayrı koltuk için bilet fiyatının% 3 -% 15'i arasında bir tazminat ödenecektir.


5.11. Yerel makamlar ve / veya organizatörler tarafından oluşturulan kuralları, yönetmelikleri, politikaları ve davranış kurallarını yerine getirmekle tamamen siz sorumlusunuz. Şirket, yürürlükteki kurallara ve davranış kurallarına       uymamanız nedeniyle yerel yetkili makamlar veya organizatörler tarafından etkinliğe girişinizin engellenmesi veya etkinlikten ihraç edilmeniz halinde doğabilecek herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

5. 12. Bazı durumlarda, Şirket, belirli bir etkinlikte geçerli olan davranış kurallarıyla ilgili önemli yönergeleri e-postayla gönderir. Bu yönergelere uyulmaması nedeniyle bir etkinliğe kabul edilmemeniz veya stadyumdan çıkarılmanız durumunda Şirket hiçbir sorumluluk kabul etmez..

5.13 Size sezonluk bilet veya üye kartı (plastik kart) verildiğinde, kartınızı, plastik kart ile birlikte verilen veya Şirket tarafından verilen talimatlara uygun olarak iade etmekle yükümlüsünüz. Herhangi bir nedenden dolayı bunu yapamadığınız takdirde, Şirket, üyelik kartınızı talimatlara uygun olarak iade etmemeniz sonucu ortaya çıkan tüm zararlar için ve yeni bir üye kartı çıkarma masrafı için sizden ücret tahsil edecektir.


6. Yükümlülüğün Sınırlandırılması 


GEÇERLİ YASANIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, ŞİRKET VEYA ŞİRKETİN HERHANGİ BİR ALT KURULUŞU, BAĞLI ŞİRKETLERİ, HİSSEDARLARI, YÖNETİCİLERİ, BAĞLI ORTAKLIKLARI, GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI, LİSANSÖRLERİ VEYA TEDARİKÇİLERİ ("ŞİRKET TARAFLARI"), HİÇ BİR KOŞUL ALTINDA, SİTENİN KULLANIMI VEYA SİTEYE GİRİŞ VEYA SİTE ARACILIĞI İLE ULAŞILAN HERHANGİ BİR İÇERİK VE BUNUNLA İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR HİZMETTEN DOLAYI, GELİR, KAR, KULLANIM, VERİ, VEYA DİĞER GAYRİMADDİ VARLIKLARIN (TOPLU OLARAK "HARIÇ TUTULAN HASARLAR"), KAYBINA YOL AÇAN HASARLAR, DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN, KARŞILAŞILAN HERHANGİ BİR DOLAYLI, SONUÇSAL, TESADÜFİ, ÖZEL, CEZAİ VEYA EMSAL ZARARDAN DOLAYI, İHMAL, HAKSIZ MUAMELE VEYA DİĞER BİR YÜKÜMLÜLÜK TEORİSİ SONUCU OLSUN VEYA OLMASIN,  ŞİRKET TARAFLARI BÖYLE BİR İHTİMALDEN HABERDAR OLSALAR VEYA BU HARİÇ TUTULAN ZARARLARIN OLUŞABİLECEĞİNİ ÖNGÖREBİLİR DURUMDA OLSALAR VE SINIRLI BİR ÇÖZÜM GETİRME ASLİ NİYETİNİ GÖSTERMESELER DAHİ, SİZE VEYA HERHANGİ BİR BAŞKA ŞAHSA KARŞI MÜŞTEREKEN VEYA MÜTESELSİLEN SORUMLU TUTULAMAZ. HERHANGİ BİR UYGUN OTORİTE, BU BÖLÜMÜN HERHANGİ BİR KISMININ UYGULANAMAZ OLDUĞUNA KARAR VERİRSE, ŞİRKET TARAFLARININ SORUMLULUĞU, İLGİLİ YASANIN İZİN VERDİĞİ EN YÜKSEK ÖLÇÜ İLE SINIRLI OLACAKTIR.


7. Tazminat 


Şirketi, görevlilerini, yöneticilerini, çalışanlarını, acentelerini, lisansörlerini, tedarikçilerini ve üçüncü şahısları, işbu şartları herhangi bir şekilde ihla etmenizden kaynaklanan tüm iddia, kayıp, masraf, hasar ve masraflardan, makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere, korumayı bunlara karşı savunmayı ve bunları tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz.


8. Fesih 


Şirket, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Site aracılığıyla hizmet vermeyi ve/veya siteyi işletmeyi kısmen veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Bu bölüm, Şirketin faaliyetinin sona ermesinden önce teyit edilen siparişler için geçerli değildir.


9. Geçerli Hukuk ve Yargılama Yetkisi 


Şartlar, İrlanda yasalarına tabidir ve bunlara göre yorumlanır ve bu Koşullardan kaynaklanan veya bu Koşullarla ilgili olarak tarafların kendi aralarında 30 gün içinde barışçıl biçimde çözemedikleri herhangi bir konu, Uluslarası Ticaret Odasının Tahkim kuralları uyarınca ve bu kurallar ile atanmış bir hakem tarafından münhasıran Dublin'de tahkime sevk edilecektir. Söz konusu tahkim İngilizce yapılacaktır ve hakem, kararlarının nedenini açıklamakla mükellef olacaktır. 


10. Genel


Bu Koşullar, Şirket ile sizin aranızda, bu Site ve bu Site aracılığı ile verilen hizmetlere ilişkin tüm anlaşmayı teşkil eder. Bu Sitenin, işbu Şartların (bu paragraf dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) tüm hükümlerini yürürlüğe koymayan herhangi bir yargı alanında kullanımı yasaktır. Bu Şartların herhangi bir hükmünün uygulanamaz, geçersiz veya hükümsüz sayılması durumunda, bu hüküm, geçerli ve uygulanabilir hale getirilecek şekilde değiştirilir ve değiştirildiğinde Şartlar'ın tümü geçerli ve yürürlükte kalır. İşbu Koşullarda yer alan herhangi bir hak, güç veya imtiyaz hakkının kullanılmasında herhangi bir aksaklık veya gecikme, feragat olarak yorumlanamacağı gibi bu Koşulların herhangi bir tek veya bir kısmının uygulanması, herhangi bir başka veya daha ileri uygulamayı veya işbu Koşullar altındaki herhangi bir hak, güç veya imtiyaz hakkının kullanılmasını engellemez. Şirket, bu Siteden sağlanan hizmetlerin ve içeriğin herhangi bir yönünü önceden haber vermeksizin, herhangi bir zamanda, değiştirme, askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutar. Kullanımınıza ilişkin mevcut hükümleri ve kılavuzları gözden geçirmek için bu Sitede yayınlanan Bu Şartlar ve Gizlilik İlkelerini düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Bu Siteyi bu gibi değişikliklerden sonra kullanmaya devam ederseniz, bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız.


11. Ticketingo Limited’in kayıtlı adresi Blair House, Upper O'Connell Street, Ennis, Co Clare, İrlanda’dır . Ek iletişim detayları için lütfen "İletişim" linkini tıklayınız.